Dalyvaujamasis biudžetas

Buivydiškių pagrindinė mokykla dalyvauja projekte „Dalyvaujamasis biudžetas“. Projektą mokyklose iniciavo ŠMSM, skatindama mokinių pilietinį aktyvumą, finansinį raštingumą, domėjimąsi demokratija, skaidria ir atvira sprendimų priėmimo kultūra. Iniciatyvą įgyvendina ir palaiko organizacija „Transparency International“ Lietuvos skyrius.
        Projekto tikslas – įtraukti mokinius dalyvauti projekte ir leisti paties nuspręsti, ko jie nori. Tai galimybė mokiniams įsitraukti į svarbių sprendimų mokykloje priėmimą ir prisidėti prie mokyklos biudžeto dalies paskirstymo. Dalyvaujant projekte didelis dėmesys finansiniam raštingumui, kuris labai svarbus šiuolaikiniam žmogui. Projekto veiklos padės įsitraukti mokiniams į veiklas, kur jie patys nuspręs, ko reikia mokyklai ir įgyvendins visus etapus, siekiant tikslo:

IDĖJA – PROJEKTAS – BALSAVIMAS – ĮGYVENDINIMAS.

„Dalyvaujamasis biudžetas“ – tai būdas mokiniams kartu spręsti dėl mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo, kai mokiniai patys siūlys idėjas mokyklai ir balsuodami rinks labiausiai patikusius projektus, kuriuos vėliau, padedant kuratoriams, patys ir įgyvendins. Tai didina mokinių pasitikėjimą savimi ir mokyklos vadovybe, kartu sudaro sąlygas įsigyti tai, ko jiems labiausiai trūksta mokyklos aplinkoje. Mokiniai mokysis dirbti komandoje ir priimti svarbius sprendimus.
     Projekte dalyvauja 5-10 kl. mokiniai.
     Projekto trukmė 2024 m. kovo – gegužės mėn.
     Projekto finansavimo suma – 2000 Eur

Atnaujinta: 2024-04-09