Konkursas „CanSat Lietuva“

• Paskelbta: 2024-05-03
  • Kategorija: Konkursai

Į “CanSat Lietuva”  konkursą iš visos šalies buvo atrinktos 26 mokinių komandos. Konkursą organizuoja Inovacijų agentūros “Space Hub LT” grupė, Lietuvos etnokosmologijos muziejus ir "Vilnius Tech" universitetas.

Buivydiškių pagrindinės mokyklos komanda „Kosmoso meistrai“ dalyvauja mokomųjų palydovų konkurse „CanSat Lietuva“!

Komandos vadovė matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Rima Čeplikienė, dalyvauja 8A klasės mokiniai Justina Šaluchanska ir Andrius Paulauskas, 9 klasės mokiniai Marius Cendra ir Edvinas Varnas.

Konkurso metu dalyviai susipažino su palydovų projektavimo ir konstravimo įranga ir jiems keliamais reikalavimais, dalyvavo įvadiniame konkurso „CanSat Lietuva“ seminare, kuris vyko „Vilnius Tech“ universitete.

Komanda kelis mėnesius projektavo skardinės dydžio palydovą, programavo, testavo įrangą, konstravo parašiutą ir išbandė jo stiprumą. 2024-05-02 palydovo veikimas buvo išbandytas per bandomąjį skrydį, kuomet palydovas drono pagalba buvo pakeltas į 200 m aukštį. Džiaugiamės, kad viskas pavyko ir palydovas saugiai pasiekė žemę.

Linkime sėkmės mūsų komandai per finalines varžybas, kurios vyks 2024-05-10 Molėtų aerodrome.